ČSSD – OVV Pardubice

OVV Pardubice – Okresní výkonný výbor ČSSD Pardubice


Nacházíte se na: ČSSD – OVV PardubiceZprávyČlánky z tisku – Prohlášení ministra zahraničních věcí L. Zaorálka: Upřesnění desinterpretace mých výroků v Hospodářských novinách

Prohlášení ministra zahraničních věcí L. Zaorálka: Upřesnění desinterpretace mých výroků v Hospodářských novinách

Datum: 20. března 2017

Tvrdě se ohrazuji proti desinterpretacím mých výroků v dnešním vydání Hospodářských novin, které se týkají volného pohybu osob v Evropské unii.

Hospodářským novinám jsem minulý týden ve středu poskytnul velký rozhovor, který měl být zveřejněn v jejich dnešním vydání. Jsem velkým zastáncem Evropské unie a volného pohybu osob. Musíme ale řešit ekonomické nerovnosti mezi členskými státy, které vedou k nedůvěře občanů v projekt evropské integrace. Toto a mnoho dalšího jsem říkal redaktorům HN. Bohužel, místo rozhovoru vyšla v HN jen jejich zavádějící interpretace v podobě článku na titulní straně a fragmenty toho, co jsem říkal, vytrhané z kontextu.


1) Důrazně se ohrazuji proti titulku „Omezme volný pohyb v unii". Je naprosto zavádějící. Nikdy jsem neřekl, že bychom měli obnovovat hranice. Šlo o tvrzení týkající se pracovních sil, ne běžného pohybu občanů! Poukazoval jsem jen na to, že musíme rozumně regulovat pohyb pracovní síly, bojovat proti politice levné práce. Volný pohyb osob je základem EU, musíme se ale zamyslet, jak regulovat pracovní trh, jak bojovat proti sociálnímu dumpingu, aby jednotný trh nešel proti občanům EU.


2) Jde mi o reformu EU, abychom mohli zachovat stávající svobody a ekonomický růst v Evropě. EU je pro nás jako pro ČR životní nutnost, jen bilaterální vztahy by pro nás byly nevýhodné.


3) Ohrazuji se proti tomu, že jde o nesoulad s prioritami české zahraniční politiky. Jde nám o naše občany ve Velké Británii, zachování základních svobod. Chci ale otevřít diskuzi, zda je dlouhodobě udržitelné, aby si stát nemohl stanovit upřesňující podmínky, které budou regulovat zaměstnávání občanů z jiných států EU.


4) Nejsem paušálně proti pracovní migraci. Příkladem toho je Ukrajina - nabízíme programy pro zaměstnání kvalifikovaných pracovníků, kteří budou mít garantovanou běžnou mzdu v oboru. Jsem však proti dovozu levné pracovní síly, proti zaměstnávání přes agentury, které vykořisťují zaměstnance z východu. Jsme proti takové pracovní migraci, která snižuje cenu práce a vytváří sociální problémy v místech, kde se pracující cizinci koncentrují. Zaměstnavatelé mají zvyšovat mzdy, a tím motivovat české občany.

Zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/prohlaseni-ministra-zahranicnich-veci-l-zaoralka-upresneni-desinterpretace-mych-vyroku-v-hospodarskych-novinach/


Facebook

Registrace newsletteru

Fotogalerie

Poslední úpravy

Poslední úpravy

Zobrazit fotogalerii…


pondělí­ 16. července 2018
Svátek má Luboš

Aktuality

ÚŘEDNÍ HODINY

10. prosince 12

Pondělí 8.00 - 16.00 (OVV Chrudim) Úterý 8.00 – 16.00 hodin Středa 8.00 – 17.00 hodin Čtvrtek 8.00 – 15.00 hodin Pátek 8.00 – 14.00 hodin,   v době volebních kampaní změny v úředních hodinách operativně, kontaktujte nás na tel. 724 244 401

Kontakty

OVV ČSSD Pardubice
Češkova 1299
530 02 Pardubice

Tajemnice:
Bc. Adéla Štursová
Mobil: 724 244 401, e-mail

Předseda OVV:
Leoš Malina DiS.
Mobil: 774 658 585, e-mail

Místopředsedkyně OVV:
Ing. Marta Vitochová
Mobil: 602 492 544, e-mail

Více informací