ČSSD – OVV Pardubice

OVV Pardubice – Okresní výkonný výbor ČSSD Pardubice


Nacházíte se na: ČSSD – OVV PardubiceZprávyDění v ČSSD – „Rozkol v pardubické ČSSD? Nikoliv, jen důraz na týmovou práci,“ tvrdí předseda Malina

„Rozkol v pardubické ČSSD? Nikoliv, jen důraz na týmovou práci,“ tvrdí předseda Malina

Datum: 21. srpna 2017

Leoš Malina, předseda OVV ČSSD PardubiceLeoš Malina, předseda OVV ČSSD Pardubice

Pardubice - V minulém měsíci vystoupil z ČSSD zastupitel Aleš Vavřička, o několik měsíců dříve ohlásil přerušení členství zastupitel a radní Vítězslav Novohradský. Předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Pardubice Leoš Malina však personální krizi ve straně nepociťuje. „Naopak, nyní konečně dostává přednost týmová práce před osobními zájmy jednotlivců" tvrdí Malina.

ČSSD v komunálních volbách v roce 2014 získala šest mandátů v pardubickém zastupitelstvu. Je tento stav k dnešnímu dni ještě aktuální?

Formálně nikoliv, jelikož zastupitel Vavřička ukončil v naší straně členství. Z jeho výstupu jsem v médiích zaznamenal, že chce i nadále podporovat stávající koalici. Měl by se k tomu ale postavit jako chlap. Ne jak je v naší zemi bohužel zvykem, že si mandát, který získal v barvách ČSSD, ponechá. Proto dnes máme pět zastupitelů. Zastupitelé Novohradský se Svobodou ale stále častěji nedodržují dohodnutý postup ČSSD v městském zastupitelstvu. Ať bychom chtěli sebevíc, tak se nemůžeme zbavit dojmu, že jednají jen na základě svých osobních zájmů.

Kdy se to projevilo?

Například při hlasování o odvolání představenstva Služeb města Pardubice v kauze výletu do JAR, ale takových příkladů mohu uvést více. Právě tento individualismus nás poškozuje, ale nevěšíme hlavu. Řadu našich návrhů dokážeme schvalovat napříč politickým spektrem, což je ve městě, a hlavně pro město, důležité. Naši náměstci jasně ukazují, že se politika dá dělat slušně, věcně a ku prospěchu našeho města. Jakub Rychtecký a Jiří Rozinek příkladně plní funkce náměstků primátora a my jsme na ně náležitě hrdí.

Samotný okresní výbor strany po vašem zvolení do jeho čela funguje stejně?

Okresní výbor strany funguje jako tým, komunikuje a je schopen si vyříkat problémy interně, bez mediálních výkřiků. Dokážeme najít cestu kompromisu, což je po letech výrazně pozitivní změna. Každopádně se dlouhodobě scházíme bez Novohradského, který se jednání neúčastní. Vavřička, který byl taktéž členem okresního výboru, se sice jednání účastnil, ale žádné námitky nikdy nevznášel. A následně vystoupí ze strany z důvodu nesouhlasu s její politikou. Je to úsměvné...

Letos se konají volby do Poslanecké sněmovny. Jaký cíl si Vaše strana stanovila?

Jako krajský volební manažer ČSSD nesu odpovědnost za organizační stránku voleb. V Pardubickém kraji chceme dosáhnout lepšího výsledku, než bude celorepublikový průměr naší strany. Velkou neznámou těchto voleb bude zákonem stanovený limit výdajů na jejich přípravu. Máme kvalitní kandidátku v čele s ministrem Janem Chvojkou a to je rozhodující volební argument. Volební kampaň nepodceňujeme, jsme a budeme připraveni na cokoli. Nebudeme se ale snižovat k populistickým vyjádřením a slibovat nesmysly jako někteří naši konkurenti. (ro)

Zdroj: Týdeník Pernštejn


Facebook

Registrace newsletteru

Fotogalerie


pondělí­ 15. ří­jna 2018
Svátek má Tereza

Aktuality

ÚŘEDNÍ HODINY

10. prosince 12

Pondělí 8.00 - 16.00 (OVV Chrudim) Úterý 8.00 – 16.00 hodin Středa 8.00 – 17.00 hodin Čtvrtek 8.00 – 15.00 hodin Pátek 8.00 – 14.00 hodin,   v době volebních kampaní změny v úředních hodinách operativně, kontaktujte nás na tel. 724 244 401

Kontakty

OVV ČSSD Pardubice
Češkova 1299
530 02 Pardubice

Tajemnice:
Bc. Adéla Štursová
Mobil: 724 244 401, e-mail

Předseda OVV:
Leoš Malina DiS.
Mobil: 774 658 585, e-mail

Místopředsedkyně OVV:
Ing. Marta Vitochová
Mobil: 602 492 544, e-mail

Více informací